Investiční životní pojištění je velmi kontroverzní finanční produkt. Někteří lidé se ho chválí, naopak na něho nadávají. V článku si rozebereme podrobněji investiční životní pojištění (investičko).

Co je to investiční životní pojištění ?

Investiční životní pojištění je kombinací dvou finančních proudktů. Jedná se o kombinace pojištění před možnými riziky a spoření. Spoření probíhá formou investování do vámi vybraných podílových fondů. Výnosy tedy mohou být různé, dle vámi vybraných podílových fondů. Můžete tedy vydělat, ale také můžete výrazně prodělat.

Investiční životní pojištění mají rádi finanční poradci

Investiční životní pojištění velmi rádi nabízejí různí finanční poradci. Investiční životní pojištění se snaží vnutit téměř každému, mají z něho totiž obrovské provize. Průměrná provize za jedno sjednané investiční životní pojištění je okolo 30 000 Kč. Často jdou pak potřeby klienta úplně stranou a finanční poradce chce vydělat co nejvíce na provizích. To mu zajistí právě životko. Podobně pracují i pojišťovací poradci. To je to stejné v bledě modrém.

Použijte raděi oddělené produkty

Investiční životní pojištění je dle mě paskvil, který se nevyplatí téměř nikomu. Pokud se chcete pojistit a zároveň si spořit. Tak si raději sjednejte dva jednotlivé produkty. Tedy nějaké pojištění a pak něco na spoření. Může to být spořící účet, termínovaný vklad, investice do akcií, podílové fondy atd.