Kapitálové životní pojištění je docela oblíbený finanční produkt. V článku si řekneme více informací o kapitálovém životním pojištění.

Jak funguje kapitálové životní pojištění ?

Kapitálové životní pojištění kombinanuje jak pojištění, tak spoření. Pojištění obsahuje většinou zajištění proti smrti nebo dožití. Zde je důležité zvolit dostatečně vysokou pojistnou částku, aby jste byl opravdu dobře pojištěn. Určitá část jde na rezervu. Peníze se tedy zhodnocení. Jedná se hlavně o investice do podílových fondů. Kapitálové životní pojištění nabízí garantované zhodnocení finančních prostředků.

Jak vysoké jsou úroky ?

Kapitálové životní pojištění nabízí dnes roční úrok až do výše 2,5 procent. V současné době tedy nabízí vyšší zhodnocení než klasické spořící účty. Spořící účty v roce 2011 nabízely lidem úroky okolo 2 procent. Velkou výhodou také, že si můžete na daňovém přiznání odečíst ze základu daně 12.000 korun. Díky tomu je reálné zhodnocení ještě vyšší.

Kdy je výhodné kapitálové životní pojištění ?

Aby se vám kapitálové životní pojištění opravdu vyplatilo, tak je nutné je mít založené minimálně 10 let. Ideálně po celý život, pak vám to může přinést zajímavé zhodnocení. Na krátkou dobu to není dobré a v tom případě je lepší využít jiné možnosti.